www.ceptabletkilifi.com

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Ekran Koruyucuları


Kıvrımlı (Edge ) ekranların cep telefonlarında iyice yaygınlaşmasıyla ekran koruyucu seçimi de zorlaşmaya başladı. Bu yazımızda her ne kadar Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus ekran koruyucularını tanıtacak olsak da, vereceğimiz bilgiler tüm kıvrımlı ekrana sahip olan telefonlar için genel bilgi olarak da görülebilir.

İnternette ekran koruyucularla ilegili bir arama yaptığınızda her model için birbirinden albenili yazılar yazıldığı için muhtemelen kafa karışıklığına neden olup sonuçta satın aldığınız hayal kırıklığına neden olabiliyordur diye düşünüyoruz.

Bir ekran koruyucu almayı düşünüyorsanız, size tavsiyemiz öncelikle beklentinizin ne olduğunu iyi belirleyip sonrasında beklentinize cevap verebilecek bir ekran koruyucu sipariş vermeniz sorunsuz bir alışveriş için size yardımcı olacaktır.

Öncelikle ekran koruyucu modellerini alt başlıklar halinde sıralayıp sonra tek tek açıklamalarını yapalım;

Samsung Galaxy S8 – S8 Plus Kırılmaz / Temperli Cam Ekran Koruyucu: Özetle klasik ekran koruyucu diyebiliriz. Kıvrımlı telefon ekranları gelene kadar oldukça başarılı oldukları söylenebilir. Ancak kıvrımlı ekrana sahip telefonların çıkmalarıyla işlevlerin bu cihazlar üzerinde oldukça yitirdiler. Temperli camlarda kıvrım yapılamaması nedeniyle bu ekran koruyucu modeli ekranın kıvrımlı yerlerini kaplamaz. Sadece ekranın düz olan kısımlarını kaplar.

 

 

Samsung Galaxy S8 – S8 Plus  3D Cam Ekran Koruyucular: Temperli cama ilave olarak kıvrımlı kenar kısımlarında silikon bazlı malzemeler, metal alaşımlı malzemeler gibi farklı malzemelerin cam ile birleştirilmesiyle elde edilir. Ekranın tamamını kaplar. Ekranın tamamını kaplaması nedeniyle avantajlı gibi görünse de eğer telefonunuza aynı zamanda birde kılıf takıyorsanız, kılıfın ekran üzerine taşma yapan kısmı bu camın bitiş yerlerine baskı yapıp kısa sürede hava almasına kullanılamaz duruma gelmesine neden olabiliyor.

 

 

Samsung Galaxy S8 – S8 Plus 4D Cam Ekran Koruyucular: 3D cam ekran koruyucularla aynı özellikleri sahiptir. Aralarındaki fark ise 4D ekran koruyucular telefon ekranını tam kaplamaz. Düz ekran koruyucular gibi değildir 3D ekran koruyucularda olduğu gibi kıvrımları vardır. Ancak telefona kılıf takıldığında ekran koruyucuya zarar vermemesi için telefonun 4 tarafından yaklaşık olarak 1’er mm olarak kısa yapıları vardır. Bu sayede kılıfla birlikte kullanmanız sorunsuz olacaktır.

Samsung Galaxy S8 – S8 Plus Nano Glass Ekran Koruyucular: Silikon bazlı malzeme ve temperli camın nano teknoloji kullanılarak bir araya getirilmesiyle elde edilir. İçinde hem silikon hem de cam olduğu için yapısı esnektir. Kıvırımlı ekranların kıvrım kısmını kaplamaz. Ancak cam ekran koruyuculara göre oldukça incedir. Temperli cam, 3D cam, 4D cam ekran koruyuculara çok daha uzun ömürlüdür.

Samsung Galaxy S8 – S8 Plus Full Body Ekran Koruyucu: Silikon bazlı tamamen esnek malzemeden üretilmiştir. Üretici firmalara göre değişkenlik göstermekle birlikte genelde 0,02 mm inceliğindedir. Ekranın tamamını kaplar. Şeffaf streç filme benzer bir yapısı vardır.

Piyasada yaygın olarak bulunan ekran koruyucu modelleri yukarıdaki gibidir. Bunlardan hangisinin sizin için en uygun olduğunu düşünüyorsanız tercihinizi o yönde yapıp ekran koruyucunuzu sorunsuz kullanabilirsiniz.

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus için ekran koruyucu modellerinin daha detaylı teknik özellik ve görsellerini incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayınız.

 

Samsung Galaxy S8 Plus:

https://www.ceptabletkilifi.com/samsung-aksesuarlari/samsung-galaxy-s8-plus-aksesuarlari/samsung-galaxy-s8-plus-ekran-koruyuculari

Samsung Galaxy S8:

https://www.ceptabletkilifi.com/samsung-aksesuarlari/samsung-galaxy-s8-aksesuarlari/samsung-galaxy-s8-ekran-koruyuculari

 

 


Facebook Twitter Google+ Pinterest Email Addthis

Sony Xperia M2 Kırılmaz/Temperli Cam Ekran Koruyucu

Sony Xperia M2 Kırılmaz/Temperli Cam Ekran Koruyucu

5,90 TL
Samsung Galaxy S7 Edge Karbon Mono Kılıf Gümüş Renk

Samsung Galaxy S7 Edge Karbon Mono Kılıf Gümüş Renk

29,50 TL
Vestel Venüs 5000 Dolce Case Kılıf Pembe

Vestel Venüs 5000 Dolce Case Kılıf Pembe

38,94 TL
Xiaomi Mi 8 SE Room Serisi Silikon Kılıf Gri

Xiaomi Mi 8 SE Room Serisi Ultra Koruma Kılıf aynı gün ücretsiz kargo imkanıyla www.ceptabletkilifi.com' da sizlerle.

28,32 TL
Apple iPhone 8 Niss Serisi Silikon Kılıf Kırmızı

Apple iPhone 8 Niss Serisi Silikon Kılıf deri görünümü telefonunuza tam uyumlu kalıbıyla kusursuz bir görünüm ve koruma sağlar.

32,99 TL
Apple iPhone 8 Darbe Emici Foxy Yüzüklü Mıknatıslı Kılıf Yeşil

Apple iPhone 8 Darbe Emici Foxy Yüzüklü Mıknatıslı Kılıf stand olma özelliği ve yüzük sayesinde selfi çekimlerinde sağladığı kolaylıklarla www.ceptabletkilifi.com' da sizleri bekliyor.

34,22 TL
Asus Zenfone Max Kılıf Matrix Silikon Yeşil+Kırılmaz Cam

Asus Zenfone Max Kılıf Matrix Silikon Yeşil+Kırılmaz Cam

20,06 TL
15 TL ve üzeri
Ücretsiz Kargo
ücretsiz
İade ve Değişim
müşteri hizmetleri
02126517007
128 BIT SSL
Güvenli Alışveriş